Adak Mersin

Adak Allah’a verilen bir sözdür. İnsanın sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah’a söz vererek o ibadeti kendisine sorumlu kılmasıdır. Ulu kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’de (S.A.V) Allah’u Tealaya itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez.

Adak Kurbanı Ne Zaman Kesilmelidir?
Buradaki en önemli husus ‘şart’ konusudur. Bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adayan kişi, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir. Eğer kurbanı kesmek için maddi olarak da uygunsak yine ilk fırsatta kesilmelidir. Kurban etinin ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşması hepimizi huzurlu edecektir.

Adak kurbanınız ihtiyaç sahiplerinin sofrasında olsun
Allah-u Teâla’ya şükrümüzü ifade ettiğimiz bir ibadet çeşidi olan kurban, adak çeşitlerinden sadece biridir. ADAK MERSİN olarak, kendinize vacip kıldığınız kurban adağınızın ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına ulaşmasına vesile oluyoruz. Küçükbaş kurban keserek adağınızı yerine getirebilirsiniz.

Sayısız sebep yok mu sizce de mutlu olmak için. Her bir nefes, kalbimizin her atışı, gökten düşen sadece bir yağmur tanesi hatta. İkramda bulunmak isteriz bazen, toprak gibi, cömertçe, hiçbir karşılık beklemeden. Belki verdiğimiz bir söz için belki sahip olduklarımızın şükrü için. Belki de çok uzakta, hiç görmediğimiz bir çocuğun mutluluğunu paylaşmak için. İşte tüm bu duyguları adakta bulunduğunuz kurbanı keserek yaşayabilirsiniz.

Mersin adak, Mersin adak fiyatları, Mersin adakcı, Mersinda adaklık, Mersin adakçı, adakcılık, adaklık koyun, adaklık koç, kurbanlık büyük baş küçük baş hayvan satışı Adak, akika, şükür kurban kesimi yapılır, tarsus adaklık, tarsus kurbanlık, toroslar adaklık, toroslar kurbanlık, akdeniz adaklık, akdeniz kurbanlık, yenişehir adaklık, yenişehir kurbanlık, mezitli adaklık, mezitli kurbanlık, erdemli adaklık, erdemli kurbanlık, silifke adaklık, silifke kurbanlık, anamur adaklık, anamur kurbanlık, mut adaklık, mut kurbanlık, bozyazı adaklık, bozyazı kurbanlık, gülnar adaklık, gülnar kurbanlık, aydıncık adaklık, aydıncık kurbanlık, Çamlıyayla kurbanlık, çamlıyayla adaklık

Open chat
1
Merhaba... Nasıl yardımcı olabiliriz?